Bagāžas noteikumi

AIR BALTIC bagāžas noteikumi

RYANAIR bagāžas noteikumi

WIZZAIR bagāžas noteikumi

NORWEGIAN bagāžas noteikumi

LUFTHANSA bagāžas noteikumi

KLM / Air France bagāžas noteikumi

AEROFLOT bagāžas noteikumi

FINNAIR bagāžas noteikumi

SAS bagāžas noteikumi

LOT POLISH AIRLINES bagāžas noteikumi

TURKISH AIRLINES bagāžas noteikumi

UT AIR bagāžas noteikumi

BELAVIA bagāžas noteikumi


Sākot no 2011.gada 1.aprīļa, stājas spēkā jauni bagāžas pārvadāsanas noteikumi aviotransporta pasažieriem.

Jaunie noteikumi attiecas uz lidojumiem, kuru maršruta izpildē iesaistītas vairākas aviokompānijas, un to noteiktie bagāžas pārvadāšanas noteikumi atšķiras. Ja līdz šim šādos gadījumos katram  lidojuma posmam tika piemēroti konkrētās aviokompānijas noteikumi, tad jaunā IATA rezolūcija Nr.302 nosaka, ka visā maršrutā piemērojami  svarīgākās aviokompānijas (the Most Significant Carrier) noteikumi. Pēc jaunajiem noteikumiem katra aviokompānija ir tiesīga izmantot  savus bagāžas pārvadāšanas nosacījumus, un vienotie IATA noteikumi  (Weight Concept (20kg/30kg)) vai (Piece Concept (2 free Pieces)) vairs nav spēkā. Pateicoties mūsu sadarbības partneriem, profesionālajai Amadeus komandai, jauno noteikumu ieviešana tiks maksimāli vienkāršota, tomēr vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz faktu, ka Rīgas lidostas reģistrācijas (check-in) darbiniekiem  pieejamās sistēmās, aviokompāniju jaunie noteikumi vēl kādu laiku nebūs redzami, tāpēc reģistrācijas darbinieki ne vienmēr varēs sniegt pasažieriem precīzu informāciju. Lai izvairītos no pārpratumiem, lūdzam  vienmēr norādīt precīzu informāciju par bagāžas nepieciešamību, un Latvia Tours aģenti  aprēķinās bagāžas daudzumu, kuru atļauts bez maksas pārvadāt rezervētajā maršrutā, vai informēs par bagāžas maksu konkrētajam lidojumam.
Ja aģenta sniegtā informācija nesakrīt ar reģistrācijas darbinieka rīcībā esošo informāciju, lūdzam nekavējoties vērsties biļešu kasē,  vai konkrētās aviokompānijas birojā Rīgas vai citas valsts lidostā, jo  tikai tādā veidā būs iespējams  pārbaudīt  informāciju, ko satur Jūsu rezervācija.
Lūdzam ņemt vērā, ka sakarā ar jaunajiem noteikumiem,  bagāžas nodošanas punktā var veidoties rindas, tāpēc rekomendējam ierasties lidostā vismaz 2 stundas pirms plānotā lidojuma. Lūdzam atcerēties, ka oficiālais reģistrācijas sākums  lidojumiem no Rīgas lidostas ir 2 stundas pirms izlidošanas,  un reģsitrācija beidzas 40 minūtes pirms izlidošanas. Par reģistrēšanās beigu termiņu citās lidostās lūdzam interesēties pie Jūsu ceļojumu aģenta. Patīkamus lidojumus!

pdf.gif (316,00 B) IATA_Resolution_302.pdf